O nas

Grupę Kapitałową Śnieżka tworzą podmioty operujące na rynku farb i lakierów. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych Grupy zlokalizowanych w trzech krajach (Polska, Ukraina i Białoruś) wytwarza się rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej.

Co nas wyróżnia?

Produkty Grupy są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. Na koniec 2018 roku Grupa zatrudniała 1 112 pracowników – szczegółowe informacje na ten temat zostały przedstawione w punkcie 3.3.1 Sprawozdania.

Grupa Kapitałowa Śnieżka to lider rynku farb i lakierów w Polsce w segmencie wyrobów dekoracyjnych , lider rynku w segmencie farb wodnych na Ukrainie , a także jeden z wiodących producentów szpachli gipsowych na Białorusi1.

Dzięki pracy wykwalifikowanej kadry i współpracy z renomowanymi, międzynarodowymi dostawcami surowców, w Grupie tworzone są innowacyjne rozwiązania, gwarantujące najwyższą jakość oferowanych wyrobów. Śledząc światowe trendy w aranżacji wnętrz oraz współpracując z projektantami i architektami, Grupa oferuje najwyższej jakości produkty, których bogata kolorystyka jest źródłem inspiracji dla użytkowników w kilkudziesięciu krajach eksportowych.

W skład Grupy Kapitałowej wchodzą: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA (spółka dominująca) oraz jej spółki zależne.

1 Źródło: Estymacja własna, 2018

Poprzednie List Prezesa
Następne Strategia, wizja i misja